TERCOPLAST POMÁHÁ OCHRANNÝMI PŘEPÁŽKAMI


aneb

JAK ZVÝŠIT OCHRANU PŘED KORONAVIREM COVID-19

Ochranné přepážky či zástěny z polykarbonátu nebo plexiskla jsou aktuálním tématem při ochraně sebe samých, svých zaměstnanců při styku s jinými lidmi na pracovištích, zákaznických centrech, za prodejní přepážkou, ochraně profesionálních řidičů veřejné dopravy,…

My máme ten správný materiál. Polykarbonátové desky Lexan, které nejsou tak těžké a křehké jako sklo, ani tak nepraskají jako plexisklo. Na výrobu zástěn, ochranných přepážek nebo pultů doporučujeme použít plné polykarbonátové desky Lexan, které svým vzhledem připomínají skleněné tabule. Dají se řezat, vrtat, frézovat i ohýbat do libovolných tvarů.


Naše nabídka polykarbonátových desek:

https://www.lexan.cz/plne-polykarbonatove-desky/

https://www.lexan.cz/plne-polykarbonatove-desky-s-uv-filtrem/

naše nabídka plexiskla / PMMA: https://www.lexan.cz/plexisklo---pmma-desky/

Mobilní zástěny, které aktuálně pomohou i ochraně proti šíření nákazy Covid-19, lze snadno a rychle vyrobit z našich desek.

Více informací o plných polykarbonátových deskách najdete na https://www.tercoplast.cz/plne-desky

Co je COVID-19 

Je to onemocnění virového původu, jež je vyvolané koronavirem SARS-CoV-2. Tento vir patří do kmene Betacoronavirus. Počátek jeho existence se datuje od prosince 2019, vzešel z města Wu-Chan, které leží v Číně.

Poprvé byl identifikován u lidí, kteří měli závažné respirační onemocnění. Vir útočí hlavně na dýchací systém a může vyvolat i těžký zápal plic, který může vést až ke smrti nakaženého jedince.

Kde to začalo?

Odhaduje se, že místem vzniku byla Čína. Přesněji trh se živými zvířaty Huanan Seafood Market. Zde poprvé došlo k přenosu mutovaného koronaviru ze zvířat na člověka. A po krátkém čase se bohužel potvrdil i případ přenosu daného viru z člověka na člověka. A v tu chvíli mu již nestálo nic v cestě šíření se mezi populací lidí. Byli jsme absolutně nepřipraveni.

Jak se přenáší?

Přenos je možný kapénkami při kašli nebo kýchání. K přenosu dochází i v průběhu trvání inkubační doby. Inkubační doba koronaviru COVID-19 je od dvou do čtrnácti dnů, a to bohužel i bez příznaků onemocnění nakaženého. V ohrožení je každý, kdo se zdržuje u nakažené osoby zhruba čtvrt hodiny a déle a ve vzdálenosti do dvou metrů. Šíření nákazy je možné rovněž i kontaminovanými předměty, jídlem a dokonce je prokázané i vylučování viru močí.

Jak postupovat?

V našem portfoliu produktů máme k dispozici plné polykarbonátové desky. Na první pohled vypadají jako sklo a lidé je mylně zaměňují za plexisklo, které však nevydrží srovnatelnou mechanickou či tepelnou zátěž.

Zde jsou desky, které TERCOPLAST doporučuje jako nejvhodnější pro vytvoření ochranné zástěny:

https://www.tercoplast.cz/plne-desky

Polykarbonátová deska Lexan je nejkvalitnější deska ze všech typů polykarbonátových desek.

Typy polykarbonátových desek:


1.
plná polykarbonátová deska 9030, čirá, bez UV ochrany
https://www.lexan.cz/plne-polykarbonatove-desky:lexan/
2.
plná polykarbonátová deska Exell D, čirá, s UV ochranou
https://www.lexan.cz/plne-polykarbonatove-desky-s-uv-filtrem:lexan/
3.
plná polykarbonátová deska Margard MR5E, čirá, oboustranně tvrzená, UV a chemická odolnost
https://www.tercoplast.cz/lexan-margard
4.
plná polykarbonátová deska Extrite, čirá, jednostranně tvrzená a odolná proti chemikáliím, oboustranná UV ochrana

 

Vybrané desky vám naformátujeme, připravíme, doručíme.

Konstrukci lze zhotovit jen z čelní stěny s podstavcem nebo v kombinaci s bočnicemi, a to v různých požadovaných rozměrech.

 

V případě, že máte obchodní provozovnu, zákaznické centrum, kontaktní místo… můžete z našich plných polykarbonátových desek jednoduše vytvořit zástěny různých tvarů a rozměrů. Rychle je umístit na prodejní pult či pracovní místo. A samozřejmě je pak následně rychle odstranit či přemístit.

Před několika měsíci mnoho ekonomů předpovědělo nástup nové ekonomické krize, nárůst nezaměstnanosti, pokles poptávky v průmyslové sféře a následně i koupěschopnosti obyvatelstva. A to napříč celým světem, EU i v České republice.

Řekněme si upřímně, krizi tu už máme, bohužel nejen tu ekonomickou, ale hlavně krizi lidskosti, ohleduplnosti a obavy o životy lidí, o životy celé naší populace. Až následně se objeví ekonomové, kteří budou vypočítávat miliardové ztráty. Koho to však v obavách o svůj život skutečně zajímá?

Budeme rádi, když se budeme podílet na pomoci k ochraně všeobecného zdraví lidu.

Pro bližší informace a technické poradenství kontaktujte naše specialisty na obchodním oddělení.

https://www.tercoplast.cz/kontakt

Jak se chránit?

  • umývat si ruce (mýdlem a čistou vodou).
    • Pokud není k dispozici voda a mýdlo, použijte desinfekční prostředek na bázi alkoholu.
  • nedotýkat se očí, úst ani nosu neumytýma rukama,
  • při kašlání a kýchaní si zakrývat nos. Nejideálnější je tak učinit jednorázovým kapesníčkem, který ihned po použití vyhodíte do odpadkového koše. Pokud nemáte kapesníček k dispozici, kýchejte do vnitřní části svého lokte, paže.
  • vyhýbat se kontaktu s lidmi, kteří mají příznaky chřipky nebo nachlazení,
  • dodržovat bezpečnou vzdálenost 2 metry. Vir se však umí šířit i na vzdálenost 4,5 m.
  • být co nejvíce izolovaný v domácím prostředí,
  • v případě, že ej nezbytný mezilidský kontakt (nákupy, práce…), vždy je vhodné se chránit respirátorem, rouškou, šátkem, šálou či jiným dostupným způsobem zakrytí nosu a úst.
 

Dávejte si na sebe pozor, buďte ohleduplní a lidští.

Kontakt

č.p. 147, 763 15 Hrobice
Česká republika

+420 577 982 496
+420 605 204 780
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.